احتمال استفاده از حافظه ۲۵۶ گیگابایتی در کنار باتری ۳۱۰۰ میلی‌آمپری برای آیفون ۷ پلاس


iPhone-7


باوجوداینکه سری آیفون های ۵.۵ اینچی (آیفون های ۶ پلاس و ۶ اس پلاس) از مدل ۴.۷ اینچی اپل برتر هستند، اما بازهم این مدل ۴.۷ اینچی است که گل بازار بوده و پرفروش‌تر از برادر بزرگ‌تر خود است. البته این اواخر متوجه شدیم که فاصله‌ی این دو در جلب رضایت خریداران، در حال کمتر شدن است. ولی انگار خود اپل در فکر ایجاد تغییراتی در نسل بعدی این گوشی است تا برتری بیشتری نسبت به برادر کوچک‌تر خود داشته و درنتیجه مشتریان بیشتری را به خرید خود جلب کند.
 

iphone 7 vs iphone 7 plus


بر اساس گزارش تازه‌ای که توسط وب سایت چینی MyDrivers منتشرشده، این احتمال وجود دارد که اپل یک مدل آیفون ۷ پلاس با حافظه ۲۵۶ گیگابایتی را در سال بعد رونمایی کند. البته در این گزارش به اینکه این شرکت قصد دارد تا آیفون ۱۶ گیگابایتی را کنار بگذارد یا خیر اشاره‌ای نشد. همچنین هنوز مشخص نیست که آیا اپل قصد دارد به‌جای حافظه‌ی پایه‌ای ۱۶ گیگابایتی، از حداقل حافظه ۳۲ گیگابایتی استفاده کند یا نه. در حال حاضر آیفون های ۶ اس و ۶ اس پلاس، به‌مانند نسل قبلی خود با حافظه‌های ۱۶، ۶۴ و ۱۲۸ گیگابایتی به فروش می‌رسند.

نکته دیگری که در این گزارش به آن اشاره‌شده، ظرفیت باتری آیفون ۷ پلاس است که با حدود ۱۳ درصد ارتقا نسبت به نسل امسال، از ۲۷۵۰ میلی‌آمپر به ۳۱۰۰ میلی‌آمپر ارتقا پیدا خواهد کرد. البته این شایعه کمی سؤال‌برانگیز به نظر می‌رسد به این جهت که انتظار می‌رود آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس باضخامتی در حد اندازه آیپاد تاچ نسل ششم که ۶.۱ میلی‌تری بود روانه بازار شوند. ارتقا باتری آن‌هم به این حد اندازه، در یک گوشی هوشمند ۶.۱ میلی‌تری کمی غیرواقعی به نظر می‌‌رسد.

شایعات منتشرشده توسط این وب سایت، تاکنون یکی در میان درست از آب درآمده‌اند. اوایل هفته قبل شایعه‌ی دیگری در مورد مشخصات آیفون ۴ اینچی ۶ سی توسط این وب سایت منتشر شد که ظرفیت باتری آن را ۱۶۴۲ میلی‌آمپری و رم ۲ گیگابایتی را به این گوشی نسبت می‌داد.
 

Apple-iPhone-7


این امکان وجود دارد که اپل برای هرچه باریک‌تر ساختن آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس، از قرار دادن جک ۳.۵ در این دو صرف‌نظر کرده و آن‌ها را به ضخامتی در حد و اندازه ۶ تا ۶.۵ میلی‌متر برساند. علاوه بر ضخامت، ویژگی ضدآب بودن هم احتمالاً به این دو اضافه‌شده و از تراشه A10 ساخته‌شده توسط TSMC جان خواهند گرفت. طبق شایعات قبلی آیفون ۷، مدل پلاس در نسل بعد با رم ۳ گیگابایتی عرضه‌شده و برای حذف خطوط آنتن در پشت این گوشی، احتمال استفاده از بدنه‌ای غیرفلزی را قوی‌تر می‌کند.


 

(0)(0)