تماشا کنید: آیا ویدیوی منتسب به آیفون ۷ واقعیت دارد؟


iphone 7 leak is fake


بازار حرف و سخن و شایعات پیرامون آیفون سال بعد اپل، به‌قدری داغ و جدی است که شاید دیگر کسی چندان به دو آیفون ۶ اس و ۶ اس پلاس توجه نمی‌کند. این هفته ویدیوی کوتاهی منتسب به آیفون ۷ منتشر شد که سروصدای بسیاری در شبکه‌های اجتماعی به پا کرد. این ویدیو که توسط وب‌سایت فرانسوی نسبتاً خوش‌سابقه Nowhereelse منتشرشده، در مورد آن توضیح داده که یکی از کارمندان شرکت چینی Foxconn (یکی از شرکای اپل و تولیدکنندگان آیفون) به‌صورت مخفی دست به فیلم‌برداری از یک مدل نمونه از نسل بعدی آیفون های اپل زده است.
 


 

در نگاه اول و از مشاهده بخش جلویی این آیفون می‌توان دید که خبری از دکمه هوم نیست و به نظر می‌رسد که بدنه این آیفون تماماً فلزی است. همچنین لوگوی اپل به شکل عجیبی در پشت آن به همراه نوشته‌های تنظیمی همیشگی این گوشی دیده می‌شود. احتمالاً دوستانی که با گوشی اچ تی سی مدل وان ام ۹ آشنا هستند، طراحی این آیفون برایشان چندان غریب نبوده و فقط حاشیه‌های کناره بالایی و پایینی نمایشگر این گوشی تا بدنه تفاوت بزرگ این دو است. ویدیوی این آیفون ۷ را در پایین تماشا کنید.
 

دانلود ویدیو

شرکت چینی Foxconn همواره نقش پررنگی در لو رفتن تصاویر آیفون های نمونه یا نیمه ساخته داشته. بارها شاهد انتشار تصاویری بوده‌ایم که در آن کارمندان این شرکت، به‌صورت مخفی اقدام به لو دادن تصاویری از شکل و شمایل آیفون نسل بعدی، پیش از معرفی رسمی توسط خود اپل کرده‌اند. البته تا عرضه آیفون ۷ حدوداً ۹ ماه زمان باقی‌مانده و کمی غیرمنطقی به نظر می‌رسد که فرآیند طراحی و تولید مدل نمونه نهایی و قابل ساخت آن به پایان رسیده بوده و اپل آن را برای ساخت به دست Foxconn سپرده باشد.
 

Bruce-Sewell-MacBook


کمی پیش‌تر و پس از انتشار مستند ۶۰ دقیقه که به‌صورت اختصاصی به اپل و آنچه در پشت دیوارهای این شرکت می‌گذرد پرداخت، تصویری از یک مک بوک در پشت بروس سوول، مدیر بخش حقوقی اپل نشان داده شد و بسیاری تصور کردند که اپل از روی اشتباه و به‌صورت تصادفی، نسل بعدی مک بوک فوق باریک خود را به نمایش گذاشته. در انتها خود اپل به وب‌سایت Tech Insider اعلام کرد که این تصویر مک بوک الترای سال ۲۰۱۶ این شرکت نیست و همان مک بوک ۱۲ اینچی است که ماه آوریل امسال عرضه شد.


 

(3)(0)