ثبت پتنتی که خبر از دو لنزه شدن آیفون‌ های آینده اپل می‌دهد


goldantennalines


اپل روزهای آخر سال میلادی قبل، پتنتی را به ثبت رساند که خبر از برنامه‌های این شرکت در بهبود کیفیت و اضافه شدن ویژگی‌های بیشتر به دوربین‌ آیفون‌های آینده می‌دهد. این پتنت نحوه کارکرد یک دوربین با دو عدسی در کنار هم را نشان می‌دهد که توسط اپل طراحی و تفسیر شده و توسط Patently Apple منتشر شده است.

آنچه از این پتنت به نظر می‌رسد، این است که یکی از عدسی‌ها از دیگری عریض‌تر بوده و هر دو، فاصله‌های کانونی متفاوتی دارند. کاربرها این امکان را خواهند داشت تا هرکدام از عدسی‌هایی که مناسب نوع تصویربرداری و عکس‌برداری آن‌ها است را در مواقع موردنیاز انتخاب کرده و یا بدون از دست رفتن کیفیت تصاویر، اقدام به بزرگنمایی در آن ها کنند. در حقیقت این تنها یکی از ویژگی‌هایی است که از دست این دوربین دو لنزه برمی‌آید. سناریوی دیگری که این دوربین به‌شدت کارآمد خواهد بود، ثبت دو تصویر است که منجر به بالاتر رفتن وضوح تصویر نهایی خواهد شد. علاوه بر ویژگی‌های بالا، اپل به این فکر بوده که یکی از عدسی‌ها به فیلم‌برداری پرداخته و دیگر به‌صورت همزمان و باکیفیت بالا عکس‌برداری کند. بعد از چنین کاری، دوربین گوشی می‌توان فیلم و تصویر ثبت‌ شده را باهم ترکیب کرده و یک بخش خاصی از تصویر را به سلیقه کاربر، بزرگنمایی نماید.

apple_dual_lens_patent_app


این اولین باری نیست که اپل اقدام به ثبت یک پتنت که در آن نشانی از دو لنزه بودن دوربین‌هایش است می‌کند. درگذشته شاهد پتنتی بودیم که علاوه بر مجهز بودن به دو عدد لنز، از لنزی سه‌بعدی و همراه با چند حس‌گر سخن می‌گفت. البته مثل همیشه این نکته را باید در نظر گرفت که اپل همیشه تعداد بی‌شماری پتنت را به ثبت می‌رساند که اکثراً تا به امروز رنگ آفتاب را ندیده‌اند. اما تعدادی پتنت هم بوده‌اند که به محصولات این شرکت راه پیداکرده‌اند. اگر لنز دوم دوربین به آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس اپل راه پیدا نکند، بازهم دوربین گوشی هوشمند این شرکت در رده دوربین‌های باکیفیت بازار تلفن‌های همراه خواهد بود.


 

(0)(0)