آیفون ۷ ممکن است بی‌سیم‌ترین آیفون اپل باشد


deff1


اکثر احتمالاتی که در مورد ویژگی‌های جدید آیفون بعدی اپل داده‌شده، مربوط به حذف جک ۳.۵ میلی‌متری خروجی صدا، ضدآب بودن و همچنین باریک‌تر بودن آن است. آخرین مدعی این میدان وب‌سایت Fast Company است که حدس و گمان‌هایی را در مورد ویژگی‌های آیفون ۷ مطرح کرده. ادعاهای این وب‌سایت همخوانی خوبی با شایعات مطرح‌شده تا به امروز دارد.

این وب‌سایت که پایه‌ی ادعاهای خود را بر روی شناختی که از اپل و رفتارهای او دارد قرار داده است، عنوان کرده آیفون ۷ فاقد جک ۳.۵ میلی‌متری بوده و علت آن، هرچه باریک‌تر ساخته‌شدن آیفون‌های سال ۲۰۱۶ نسبت به آیفون ۶ اس است. Fast Company همچنین به ضدآب بودن و قابلیت شارژ بیسیم این گوشی اشاره‌ای کرده است.
 

earpods_lightning_hero


گفته می‌شود اپل مشغول همکاری با شرکت Cirrus Logic است تا بتواند تراشه‌ای طراحی کند که قابلیت گرفتن خروجی صدا از اتصال لایتنینگ را داشته باشد. اتصال لایتنینگ که از زمان آیفون ۵ تا به امروز برای اتصال این گوشی به شارژر و یا رایانه‌های شخصی استفاده می‌شود، از این پس وظیفه انتقال صدا به هدفون‌های کاربر خود را هم خواهد داشت. همچنین این تراشه جدید به ویژگی حذف صداهای اضافه محیط مجهز بوده و گوش دادن به موسیقی یا تماس تلفنی با مخاطب را با کیفیت بالاتری انجام خواهد داد.

در ادامه این گزارش و در مورد هدفون‌هایی که قرار است به جای اتصال جک ۳.۵ میلیمتری، با اتصال لایتنینگ به آیفون متصل شوند، گفته‌شده که اپل احتمالاً چنین هدفونی را به‌صورت جداگانه و تحت نام و برند Beats به معرض فروش خواهد گذاشت. مشخص نیست که با چنین ادعایی، آیا در داخل جعبه‌های آیفون ۷، خبری از هدفون خواهد بود یا خیر!
 

how-to-keep-your-iphone-headphones-from-getting-tangled


گزارش Fast Company در کنار احتمال حذف جک ۳.۵ میلی‌متری، در مورد اضافه شدن قابلیت شارژ بی‌سیم و ویژگی ضدآب بودن هم صحبت کرده‌ است. باوجوداینکه گفته می‌شود اپل در حال کار بر روی این دو ویژگی یعنی ضدآب بودن و فناوری شارژ بیسیم است، این گزارش احتمال داده که این دو ویژگی ممکن است بازهم در آیفون بعدی اپل غایب باشند. شارژ بیسیم چیزی است که بسیاری منتظر دیدن آن در آیفون های اپل بوده اند، خود هم اپل سال‌هاست که بر روی توسعه‌ی آن مشغول کار است. در کنار ثبت پتنت‌های بی‌شمار، یک سالی است که شاهد استفاده از این فناوری در اپل واچ این شرکت بوده‌ایم.

ضدآب بودن و استفاده از آلیاژ جدید برای بدنه‌ی این گوشی هم مواردی هستند که بارها و از طرف منابع دیگر هم مطرح‌شده‌اند. این دو مورد آخر می‌توانند منجر به حذف خطوط آنتن پشت این گوشی هوشمند بشوند.
 

iPhone-7-

یک طرح مفهومی از آیفون ۷

حذف جک ۳.۵ میلی‌متری اولین بار توسط وب‌سایت Mac Otakara مطرح شد، اما اپل از سال ۲۰۱۴ زیربنای آن را با به راه انداختن پروژه MFI Program مهیا کرد. این برنامه اجازه می‌دهد تا هدفون سازهای جانبی، اجازه ساخت و تولید هدفون‌هایی که قابلیت اتصال به خروجی لایتنینگ اپل را دارد داشته باشند.

مارک سالیوان، نویسنده این مطلب وب سایت Fast Company ، تا به حال دقت متوسطی در حدس زدن ویژگی‌های محصولات اپل، پیش از عرضه رسمی آن‌ها داشته است. به‌عنوان‌مثال در مورد آیفون ۶ به‌درستی احتمال داده بود که اپل از تراشه Qualcomm MDM9825 LTE استفاده خواهد کرد، اما در مورد همکاری شرکت سواچ و اپل در ساخت اپل واچ، حدس کاملاً اشتباهی زده بود.


 

(0)(0)

ارسال نظر

*