قوت گرفتن شایعه ضدآب بودن آیفون ۷ و محو شدن خطوط آنتن پشتی آن در سال بعد


iphone68


از زمان شروع موج شایعه‌های مرتبط با ویژگی‌های جدیدی که قراراست در آیفون ۷ گنجانده شود، یکی دو بار در مورد ضد آب بودن و همچنین حذف خطوط آنتن در پشت این گوشی صحبت شده بود. اما گزارش تازه‌ای از چین، این احتمال را یک‌بار دیگر قوی‌تر کرد و اینکه آیفون ۷ ممکن است به‌جای مقاوم بودن در برابر آب (مانند آیفون ۶ اس و ۶ اس پلاس امسال) برچسب ضدآب بودن را با خود به همراه داشته باشد.

به گزارش DigiTimes ، شرکت Catcher Technology که بزرگ‌ترین شریک چینی اپل در ساخت و تأمین بدنه‌های آیفون تا به امروز بوده است، سال دیگر هم قرار است سهم حدوداً ۳۵ درصدی از تولید آیفون های ۷ این شرکت را دارا باشد. اما سال بعد این شرکت در نظر دارد تا برای طراحی و تولید یک قاب بدنه با جنس جدید و اضافه شدن ویژگی ضدآب بودن به آیفون ۷ با اپل همکاری کند، این موضوع نهایتاً به حذف شدن خطوط آنتن پشتی آیفون‌های امروزی و همچنین جلوگیری از نفوذ مایعات به داخل و قطعات درون این گوشی خواهد انجامید.
 

iPhone 7


این شایعه همخوانی خوبی با گزارش‌های پیشین در مورداستفاده از یک آلیاژ جدید برای ساخت بدنه آیفون سال بعد اپل دارد. خطوط آنتن پشتی بدنه آیفون برای اینکه آلومینیوم بدنه این گوشی باعث افت آنتن دهی آن نشود، از پلاستیک ساخته‌شده و رنگ نسبتاً متفاوتی را از بدنه خود گوشی به نمایش می‌گذارند که از دید بسیاری از کاربرها چندان دل‌چسب نیست.

اپل دو آیفون ۶ اس و آیفون ۶ اس پلاس را مقاومت‌تر از دو آیفون سال پیش خود ساخت. استفاده از آلومینیوم ۷۰۰۰ و همچنین بالاتر بردن مقاومت این دو در برابر آب ازجمله تلاش‌های اپل در ارتقا کیفیت دوگوشی امسالش بود. اما خطوط آنتن پشت این گوشی همچنان به‌مانند نسل قبل در پشت این دو حضور دارند. اما به نظر می‌رسد که این غول کوپرتینویی در تلاش است تا منظره پشتی آیفون‌های سال بعد خود را به لطف یک آلیاژ جدید، دلپسند‌تر از محصولات دو سال اخیر خود روانه بازار کند.
 

iphone6splus-gallery21-1024x768


 

(1)(0)