اپل نسخه نهایی OS X El Capitan 10.11.3 را در اختیار تمامی کاربران خود قرارداد


os-x-el-capitan-10.11.3 public


دیشب به‌مانند سه‌شنبه شب‌های همیشگی اپل، در کنار عرضه نسخه نهایی iOS 9.2.1 ، شاهد عرضه نسخه نهایی سیستم عامل‌های مک بانام OS X El Capitan 10.11.3 پس از چند هفته قرار داشتن در وضعیت آزمایشی بودیم. اولین نسخه از El Capitan در تاریخ ۸ مهر عرضه شد و بعدازآن، شاهد عرضه دو نسخه El Capitan 10.11.1 و El  Capitan 10.11.2 بودیم.

OS X El Capitan 10.11.1 در تاریخ ۲۹ مهر منتشر شد و چند مورد تازه ازجمله ایموجی‌های مشابه با iOS 9 ، فراهم کردن پشتیبانی از بسته نرم‌افزاری مایکروسافت آفیس و همچنین چندین بهینه‌سازی برای روان‌تر کار کردن رایانه‌های اپل را با خود به همراه داشت.

OS X El Capitan 10.11.2 در تاریخ ۱۸ آذر عرضه شد و علاوه برافزایش پایداری اتصال وای فای، حل مشکل قطعی اتصال مک به سایر دستگاه‌ها به‌واسطه بلوتوث، امنیت و سرعت سیستم‌های مک هم را ارتقا داد.

اما نسخه نهایی OS X El Capitan 10.11.3 باوجود حجم ۶۶۱ مگابایتی خود، ویژگی جدیدی را در اختیار کاربران قرار نمی‌دهد. ولی بااین‌حال به تمام کاربران توصیه‌شده که دستگاه خود را به این نسخه به‌روزرسانی کنند. گویا اپل بعدازاین نسخه، مشکل بیدار نشدن سیستم‌های مک پس از اتصال به تلویزیون‌های ۴K را برطرف کرده و همچنین حاوی بسته‌های به‌روزرسانی امنیتی، توییک‌های جدید و افزایش سرعت عملکرد است. البته این به‌روزرسانی یک پچ تازه‌ را هم به مرورگر سافاری اضافه می‌کند تا مانع از فعالیت‌های مخفی برخی از وب سایت‌های مخرب شود. این وب سایت‌ها به کمک این حفره متوجه می‌شدند که کاربر، صفحه‌ی مشخصی را بازدید کرده است یا نه.
 

OS-X-10.11.3-Mac-App-Store-updated-prompt


El Capitan 10.11.3 در حال حاضر از طریق بخش اپ استور مک و برای کاربرانی که از یکی از نسخه‌های OS X El Capitan استفاده می‌کنند قابل دریافت و نصب است. حجم این به‌روزرسانی در حدود ۶۶۱ مگابایت بوده و فرآیند نصب آن در حدود ۲۰ دقیقه به طول می‌انجامد که در خلال آن، دستگاه ریستارت می‌شود. مثل همیشه توصیه می‌شود که قبل از دریافت این به‌روزرسانی، از اطلاعات مهم دستگاه خود نسخه پشتیبانی تهیه کنید.


 

(0)(0)