ولخرجی ۷ میلیارد دلاری سامسونگ برای همکاری با اپل در ساخت آیفون ۷


iphone with oled panels


آیفون از سال ۲۰۰۷ تا به امروز، یکی از سودآورترین محصولات اپل بوده و باعث شد تا این شرکت از بابت ورود به بازار تلفن‌های هوشمند بسیار راضی باشد. اما فکر می‌کنید که فروش آیفون باعث خوشحالی چه شرکت‌های دیگری می‌شود؟

شاید باور این موضوع کمی سخت باشد اما سامسونگ بزرگ‌ترین رقیب اپل در بازار تلفن‌های هوشمند، نه‌تنها از فروش آیفون‌ها ناراحت نمی‌شود بلکه بالا بودن میزان درآمد اپل از این محصول را به نفع خود می‌داند. باوجوداینکه این دو غول فناوری، مدام باهم در کشمکش بوده و همدیگر را محکوم‌به پرداخت غرامت و جریمه می‌کنند، از طرف دیگر همکاری نزدیکی دارند.

سال‌هاست که سامسونگ تراشه پردازنده سری A محصولاتی چون آیفون، آیپد و آیپاد در کنار حافظه‌های فلش، رم و NAND را برای اپل تولید می‌کند. البته این اواخر با بلند شدن سروصدای کاربران آیفون ۶ اس بر سر چیپ گیت، تصور کردیم که اپل دیگر به سمت سامسونگ نخواهد رفت. این احتمال شاید درست باشد، ولی احتمالاً فقط در مورد تراشه پردازنده‌های آیفون های بعدی صادق خواهد بود.
 

apple and samsung and lg


گزارش تازه‌ای که در مورد رایزنی‌های اپل برای تأمین قطعات آیفون‌های بعدی این غول کوپرتینویی منتشرشده است، از قرارداد امضاشده‌ای میان اپل و سامسونگ صحبت می کند که سامسونگ را تأمین‌کننده‌ی انحصاری پنل‌های نمایشگر مبتنی بر فناوری OLED برای محصولات آینده اپل خواهد کرد.

بر اساس این قرارداد سامسونگ ملزم خواهد شد تا با سرمایه‌گذاری ۷.۴۷ میلیارد دلاری برای گسترش زیرساخت‌های تولید پنل‌های OLED در دو سال آینده، قادر باشد تا ماهانه تعداد ۳۰ تا ۴۵ هزار از این پنل‌ها را در اختیار رقیب دیرینه خود یعنی اپل قرار دهد. حتی این امکان وجود دارد که سامسونگ بیشتر از این مقدار خرج کند تا برای استفاده از این پنل در سری گوشی‌های گلکسی خود و همچنین فروش آن‌ها  به چینی‌ها کم و کسری نداشته باشد.

در آخرین گزارشی که در مورد احتمال استفاده اپل از پنل‌های ال ای دی شنیدیم، به همکاری مشترک اپل، ال جی و سامسونگ اشاره‌شده بود و اینکه اپل از پنل‌های OLED هردو شرکت کره‌ای برای محصولات خود استفاده خواهد کرد.


 

(1)(0)

ارسال نظر

*