برخلاف تصورها، دومین فیلم استیو جابز در مراسم گلدن گلوب حضور موفقی داشت


steve jobs golden globe


حتماً به خاطر دارید که قسمت دوم فیلم استیو جابز، با چه حاشیه‌ها و مخالفت‌هایی از طرف همسر و همکاران بنیانگذار و مدیر اسبق شرکت اپل روبه‌رو شده بود. اما همه‌ی اتفاقات پیرامون تولید آن، باعث نشد که این فیلم در مراسم جوایز گلدن گلوب حضور نسبتاً درخشانی نداشته باشد.

شب گذشته و در مراسم بزرگ جوایز گلدن گلوب سال ۲۰۱۶، فیلم آرون سورکین توانست دو جایزه بزرگ را از آن خود کند. اولین جایزه به خود آرون سورکین فیلم‌نامه‌نویس این فیلم تعلق گرفت تا به‌گونه‌ای انتقام خود را از منتقدان فیلمش بگیرد. جایزه بهترین بازیگر زن نقش مکمل هم به کیت وینست که نقش جونا هافمن، یکی از همکاران نزدیک به استیو جابز را در این فیلم بازی می‌کرد رسید.
 

winslet.0.0

کیت وینست در نقش جوانا هافمن

در این میان، مایکل فسبندر که بازیگر نقش استیو جابز در این فیلم بود، گوی رقابت را به لئوناردو دی‌کاپریو برای نقش آفرینی در فیلم بازگشت واگذار کرد. نکته جالب رقابت این دو، پیشنهاد شدن نقش استیو جابز به دی‌کاپریو بود که او نهایتاً از بازی در این نقش انصراف داد.

البته باوجود پیروزی فیلم استیو جابز در مراسم گلدن گلوب، به دلیل استقبال ضعیف و فروش پایین در گیشه، سازندگان این فیلم دچار ضرر و زیان فراوانی شدند. طبق برآورد مجله ورایتی، هزینه ساخت فیلم استیو جابز، چیزی در حدود ۶۰ میلیون دلار بوده که با در نظر گرفتن سهم سالن‌های سینما، نیاز به فروش حداقل ۱۲۰ میلیون دلاری داشت تا هزینه‌هایش را پوشش دهد. اما فروش کمتر از ۱۸ میلیون دلاری این فیلم در سینماهای آمریکا، حتی نتوانست کسری از هزینه‌های ساخت آن را تأمین کند.
 

leonardo-dicaprio-e1449971012337

لئوناردو دی کاپریو – مایکل فسبندر

عکس‌العمل موردعلاقه‌ی فیلم‌نامه‌نویس این فیلم (آرون سورکین) به گفته خود او، مربوط به زمانی است که فیلم را برای یکی از آشنایان نزدیک استیو جابز به نام اندی هرتزفلد (یکی از طراحان اصلی نرم افزارهای کامپیوترهای مکینتاش اپل) پخش کرد. آقای هرتزفلد بع از تماشای این فیلم اینگونه ابراز کرد که:

باور نکردنیه، همه‌ی اتفاق‌های بازسازی شده در این فیلم، در حقیقت رخ نداده بودند خیلی به واقعیت آن زمان نزدیک هستند.

آقای هرتزفیلد قبلاً و پیش از تماشای فیلم گفته بود که وقایع این فیلم به‌دوراز حقیقت هستند ولی  واقعیت‌های عمیق‌تری از استیو جابز را به تصویر می‌کشند. البته تیم کوک و جانی آیو با این نظر او اصلاً موافق نبودند.


 

(0)(0)

ارسال نظر

*