تیم کوک از کاخ سفید درخواست کرد تا از سیاست کدگذاری اطلاعات و حذف درب‌های پشتی حمایت کند


-۱x-1


جمعه هفته‌ی گذشته مراسمی برگزار شد که طی آن، تیم کوک و چند تن از نمایندگان شرکت‌های مهم دره‌ی سیلیکونی به بحث و گفتگو با مقامات کاخ سفید پرداختند. محور اصلی این مراسم که در شهر سن خوزه واقع در ایالت کالیفرنیا برگزارشده بود، بحث بر سر مقابله با سوءاستفاده گروه‌های تروریستی از شبکه‌های اجتماعی برای جلب‌توجه و به خدمت گرفتن نیرو و اطلاع‌رسانی بود. تیم کوک در این نشست و در اعتراض به سیاست‌های کاخ سفید، انتقاد خود را از عدم‌حمایت کاخ سفید از پنهان‌سازی یا رمزگذاری اطلاعات کاربرها به شکل صریحی اعلام کرد.

در گزارشی که توسط وب‌سایت The Intercept منتشرشده، گفته می‌شود که تیم کوک خطاب به مقامات کاخ سفید ابراز کرده:

 مسئولین می‌بایست رسماً اعلام کنند که هیچ کسی اجازه‌ی ساختن هیچ‌گونه درب پشتی در نحوه رمزگذاری اطلاعات کاربران را نباید داشته باشد.

apple encryption-


مدیر شرکت اپل پیش از این هم بارها تکرار کرده بود که وجود داشتن هرگونه درب پشتی در کدگذاری اطلاعات، راهی خواهد بود تا آدم‌های بد به اطلاعات شخصی کاربرها دسترسی پیدا کنند. تروریست‌ها از طریق کدگذاری اپلیکیشن‌های ارتباطی، به جمع‌آوری و هماهنگی نیروهای خود می‌پردازند. یکی از مقامات کاخ سفید در پاسخ به تیم کوک این‌گونه گفت:

 برقراری توازن میان حریم خصوصی و امنیت ملی امر مهمی است و در مورد نحوه رسیدن به این توازن، مسئولین کاخ سفید همواره به رسیدگی می‌پردازند.

این اولین باری نیست که تیم کوک، در مورد حفظ حریم خصوصی و امنیت اطلاعات کاربران سایر شرکت‌ها ابراز نگرانی می‌کند. ماه قبل و در رویداد امنیت سایبری که در کاخ سفید برگزارشده بود، آقای کوک در مورد اهمیت امنیت اطلاعات و حریم خصوصی کاربرها به‌شدت تأکید کرده بود. علاوه بر آن، او در برنامه ۶۰ دقیقه و در مورد سؤالی که در نحوه کدگذاری اطلاعات کاربرهای سیستم‌عامل‌های این شرکت از او سؤال پرسیده شده بود، گفت که

 اپل در مورد کدگذاری اطلاعات کاربران خود رویکرد جدی‌ای داشته و حتی خودش هم به اطلاعات شخصی کاربرها دسترسی ندارد.

۲۰۱۵۱۲۲۱-tim-cook-charlie-rose

مصاحبه با تیم کوک در برنامه ۶۰ دقیقه 

 

(0)(0)

ارسال نظر

*