اعلام درآمد ۱۰.۳ میلیون دلاری تیم کوک و سایر مدیران ارشد اپل در سال مالی ۲۰۱۵


tim-cook fiscal year 2015 earning 10.2


تیم کوک چند سالی است که سکان هدایت اپل را به دست گرفته و طبق گزارش تازه‌ای که از درآمد مدیران این شرکت منتشرشده، به نظر می‌رسد اوضاع مالی این غول کوپیرتینویی از پارسال هم بهتر شده است.

بر اساس گزارش تازه‌ای که به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا از درآمد تیم کوک و سایر همکارانش که مدیران ارشد اپل هستند فرستاده‌شده، می‌توان دید که درآمد سال مالی ۲۰۱۵ این مدیر به ۱۰.۳ میلیون دلار رسیده است (سال مالی اپل از سپتامبر هر سال شروع و در سپتامبر سال بعد به پایان می‌رسد). درآمد تیم کوک در انتهای سال مالی ۲۰۱۴ ، رقم ۹.۲ میلیون دلار بود و با توجه به تفاوت آن نسبت به امسال، باید گفت که این مدیر ۵۵ ساله حدود ۱ میلیون دلار افزایش دستمزد داشته است.
 


 

برای توضیح بیشتر این ۱۰.۳ میلیون دلار باید گفت که ۲ میلیون دلار آن حقوق تیم کوک، حدود ۲۸۰ هزار دلار درآمدهای جانبی و ۸ میلیون باقی را بابت پاداش و مزایا دریافت کرده است. در ادامه این لیست نام و درآمد سایر مدیران ارشد اپل هم به چشم می‌خورد. به‌عنوان‌مثال درآمد آنجلا آرنتس مدیر بخش فروش اپل، رقم ۲۵.۸ میلیون دلار بوده که در مقابل ۷۳ میلیون دلار سال گذشته، کاهش چشمگیری داشته است. علت اصلی این تفاوت بزرگ، حذف مزایای استخدام و سهام اعطایی سال ۲۰۱۴ او در سال ۲۰۱۵ است. همچنین ادی کیو مدیر بخش سخت‌افزار اپل، درآمد ۲۵ میلیون دلاری را تا پایان سال مالی ۲۰۱۵ کسب کرده است.

اپل در مجموع، ۲۳۳.۷ میلیارد دلار درآمد را از بابت فروش تمام محصولات خود در این مدت بدست آورد. این رقم رکوردی دیگر را برای مجموع درآمدهای این شرکت بزرگ در طول یک سال مالی کامل به ثبت رساند که نشان از مدیریت و تصمیمات موفق تیم کوک است. اپل جزییات بیشتر درآمدهای خود تا پایان سال مالی ۲۰۱۵ را در ۲۶ ژانویه اعلام خواهد کرد.


 

(0)(0)

ارسال نظر

*