آیا آیفون ۵ ای سری جدیدی از آیفون های اپل خواهد بود؟!


iphone 5s


از آخرین شایعه‌های مرتبط با آیفون ۴ اینچی جدید اپل این‌گونه برداشت کردیم که نام‌های احتمالی آن، آیفون ۶ سی یا حتی آیفون ۷ سی بوده و با یک به‌روزرسانی قابل‌توجه در جزییات سخت‌افزاری، به ۲ گیگابایت رم، پردازنده A9 و فناوری NFC در کنار حسگر اثرانگشت تاچ آیدی مجهز خواهد شد. اکنون انتشار بی‌شمار شایعات به‌جایی رسیده که اکثر کاربرهای علاقه‌مند به محصولات اپل، باور کرده‌اند به‌زودی شاهد عرضه یک آیفون ۴ اینچی دیگر خواهند بود.

باوجوداینکه حجم زیادی از اخبار غیررسمی، دائماً از نام آیفون ۶ سی استفاده کرده‌اند، گزارش تازه‌ای منتشرشده که نامی عجیب‌وغریب که نشان از تولید سری تازه‌ای از آیفون‌ دارد را معرفی می‌کند. طبق این گزارش، این رنج از آیفون های اپل با پسوند e معرفی می‌شوند که منظور آن، کلمه Enhancement یا ارتقا است.
 

iphone5s5c


گزارش جدیدی که توسط وب سایت MyDrivers و از طرف یک منبع بی‌نام نقل‌شده، بر این باور است که آیفون ۴ اینچی بعدی اپل با نام آیفون ۵ ای به‌شدت شبیه به آیفون ۵ اس بوده و مشخصاتی ازجمله رم ۱ گیگابایتی، حافظه‌های ۱۶ و ۶۴ گیگابایتی، دوربین ۸ مگاپیکسلی، پردازنده A8 و همچنین قابلیت مکالمه از طریق بستر LTE یا VoLET را خواهد داشت. علاوه‌ بر آن برچسب قیمت آیفون ۵ ای در حدود ۳۲۸۸ یوان چین (۵۰۰ دلار آمریکا) خواهد بود. با این حساب باید گفت که در حدود ۱۵۰ دلار ارزان‌تر از آیفون ۶ اس بوده ولی فقط ۵۰ دلار ارزان‌تر از آیفون ۶ خواهد بود. اما گویا نمایشگر پیشرفته‌تر آن در مقایسه با آیفون ۶ ، این خلأ را پر خواهد کرد.
 

IMG_2909-1024


ادعای این گزارش مبنی بر شباهت بسیار زیاد آیفون ۵ ای به آیفون ۵ اس ، چندان هم غیرمنطقی نیست، چراکه آیفون ۵ اس همچنان دارای طراحی و شکل شمایلی است که بسیاری از کاربرها، ظاهر آن را به آیفون های جدیدتر اپل ترجیح می‌دهند. اکثر گزارش‌های تأیید نشده‌ای که از آیفون ۴ اینچی بعدی اپل شنیده‌ایم، همگی بر سر نام آیفون ۶ سی یا آیفون ۷ سی توافق داشته و حتی مشخصات نسبتاً مشابهی را به آن نسبت می‌دادند، برای همین توصیه می‌شود که در باور گزارش تولید آیفون ۵ ای کمی تردید کنید.


 

(0)(0)

ارسال نظر

*