فناوری جدید اپل، صفحات شارژ بی سیم امروزی را از رده خارج خواهد کرد


apple wireless charging


سامسونگ بارها اپل را در نداشتن فناوری شارژ بی‌سیم در محصولات این شرکت مورد تمسخر قرار داده، اما به نظر می‌رسد که اپل برای پاسخ به این برخورد سامسونگ، در حال توسعه فناوری جدیدی از شارژ بیسیم است که صفحات شارژ بی‌سیم امروزی را بی‌معنی کرده و معنای تازه‌ای به کلمه شارژ بیسیم و شارژ از راه دور خواهد داد. 

بر اساس گزارش تازه‌ای که توسط بلومبرگ و از طرف افراد آگاه و نزدیک به این برنامه‌های اپل نقل‌شده، گفته می‌شود که اپل در حال همکاری با دو توسعه‌دهنده در آمریکا و آسیا است تا فناوری نوینی را برای شارژ تلفن‌های همراه خلق کند و دیگر نیازی نباشد که برای شارژ گوشی هوشمند خود، آن را حتماً بر روی دستگاه یا صفحه شارژ بی‌سیم قرار دهید.
 

charging


این افراد که نخواسته‌اند نامشان فاش شود، ابراز کرده‌اند که آیفون‌ ساز مشهور، برای فراهم کردن چنین فناوری‌ای نیاز دارد تا برخی از مشکلات مهم ناشی از شارژ شدن دستگاه از راه دور را حل کند. کم شدن شدت انرژی به‌واسطه بیشتر شدن فاصله، یکی از بزرگ‌ترین مشکلات پیش روی این فناوری است. برای همین زمان عرضه احتمالی محصولاتی که از این فناوری بهره می‌برند به سال ۲۰۱۷ و بعدازآن نسبت داده‌شده است.

باوجوداینکه این نوع شارژ شدن بی‌سیم آن‌هم از راه دور، ما را به یاد فیلم‌های تخیلی می‌اندازد، اما اپل از چندی قبل به فکر فراهم کردن چنین شرایطی بوده و پتنتی را در راستای توضیح شرایط لازمه برای شارژ بیسیم از راه دو را قبلاً به ثبت رسانده است. تصور کنید با این فناوری، به‌عنوان‌مثال یک رایانه مک قادر خواهد بود تا تمامی محصولات سازگار نزدیک خود مانند مجیک ماوس و حتی آیفون را شارژ نماید.

سامسونگ و سایر گوشی سازهای اندرویدی هم چند سالی است که از فناوری شارژ بیسیم در برخی از محصولات خود استفاده می‌کنند، اما در این فناوری لازم است تا دستگاه سازگار، دقیقاً بر روی یکی از صفحات شارژر بی‌سیم قرار داده شود. علاوه بر آن، شارژ بی‌سیم هنوز یک روش شارژ نسبتاً زمان‌بر است.
 

samsung-galaxy-s6


 

(5)(1)