اپل در حال از دست دادن مدیر پروژه تایتان یا همان خودروی الکتریکی‌اش است


titan project


پروژه تایتان، نام مستعاری است که به پروژه مخفی اپل برای ساخت خودروی الکتریکی در چند سال آینده نسبت داده شده است، 2 سالی می شود که اخبار پراکنده‌ای را در مورد پیش بردن این پروژه اپل می‌شنویم. اپل به‌طور مداوم خودروهایی را برای بررسی خیابان‌ها به مأموریت می‌‌فرستاد و باوجوداینکه این احتمال داده می‌شد که این خودروها برای تکمیل برنامه نقشه اپل کار می‌کنند، اما ارتباط آن‌ها با خودروی مرموز اپل اصلاً رد نشد.

همه‌چیز برای پروژه تایتان به‌خوبی پیش می‌رفت و حتی کار به‌جایی رسید که گفته می‌َشد اپل قصد دارد خودروهای نمونه‌ای را به خیابان‌ها بفرستد. اما انتشار گزارش تازه‌ای، خودروی اپل را با یک دست‌انداز بزرگ روبه‌رو کرده. استیو زادسکی نایب‌رئیس بخش طراحی اپل، کسی که گفته می‌شد رهبر اصلی پروژه خودروی الکتریکی این شرکت را از سال ۲۰۱۴ تا به امروز در دست داشته، به همکارانش اطلاع داده که به‌زودی این کمپانی بزرگ را ترک خواهد کرد. البته طبق این گزارش که توسط وال‌استریت ژورنال منتشرشده، آقای زادسکی هنوز در این شرکت مشغول به کار است.

steve zadesky iphone-ipod


زادسکی یکی از طراحان کهنه‌کار اپل است که در سال ۱۹۹۹ به این شرکت پیوست و در طول این ۱۶ سال، در میان طراحان آیپاد و آیفون‌های این شرکت بود. همچنین نام او روی چند مورد از پتنت‌های ثبت‌شده اپل که ارتباط نزدیکی به فلز مایع و خم شونده‌ای که اپل حق استفاده انحصاری از آن را دارد دیده می‌شود. در ادامه این گزارش و در مورد علت جدا شدن زادسکی از اپل، به مورد خاصی اشاره نشده و به نظر می‌رسد که این مسئله نه به دلیل اخراج بوده و نه حتی به دلیل عملکرد او در مدت این ۲ سال. خود او این تصمیم را بر پایه دلایل شخصی اعلام کرده است.

اپل یکی دو سالی است که به شکل جدی به استخدام مهندسان خبره شرکت‌های معتبری همچون تسلا، فورد، جنرال موتورز، سامسونگ و انویدیا می‌پردازد و تمام این حرکات او به تکمیل نیروهای لازم برای پروژه تولید خودروی الکتریکی‌اش نسبت داده‌شده است. این شرکت سال گذشته نسبت به خرید یک پیست اتومبیل‌رانی اقدام کرد تا بتواند خودروهای خود را در آن آزمایش کند. این اواخر هم متوجه شدیم که سه دامنه مختلف بانام‌هایی که مرتبط به خودروی مرموز این شرکت هستند به ثبت رسیده‌اند.

گفته می‌شود که خودروی الکتریکی اپل تا سال ۲۰۲۰ آماده و معرفی خواهد شد اما برخی از کارمندان این شرکت معتقدند که این اتفاق نیاز به زمان بیشتری خواهد داشت. حالا که این مدیر قدیمی قصد رفتن از این شرکت را دارد، به نظر می‌رسد که آیفون ساز دوست‌داشتنی مجبور خواهد شد تا شخص دیگری را برای ادامه حیات این پروژه انتخاب کند.
 

apple car


 

(0)(0)