تماشا کنید: طرح مفهومی آیفون ۷ با سیستم‌عامل iOS 10 و دکمه تاچ آیدی یکپارچه‌شده با نمایشگر


iPhone 7 Concept Video with iOS 10 Preview.mp4_000000929


باوجوداینکه لااقل ۸ ماه دیگر تا عرضه آیفون ۷ زمان باقی‌مانده، اما حجم اخبار غیررسمی و تأیید نشده دو آیفون امسال فراتر از حد انتظار و خیلی بیشتر از آیفون های سال پیش اپل است. البته این ۸ ماه را با در نظر گرفتن ادامه‌دار بودن سنت اپل برای عرضه دو آیفون در سپتامبر هرسال حساب کردیم.

تا به امروز کلی شایعه در مورد آیفون ۷ شنیده‌ایم، از تصاویر منتسب به پنل نمایشگر این گوشی گرفته تا شایعه حذف دکمه هوم و یا احتمال حذف شدن جک ۳.۵ میلی‌متری هدفون آن. اما در مورد لبه تا لبه شدن نمایشگر این گوشی و یا تغییرات بزرگ در کارایی سیستم‌عامل بعدی آی او اس، تا به این لحظه مطلب خاصی نوشته‌نشده است.

ویدیوی این مطلب، آیفون هفتی را نشان می‌دهد که در وهله اول به آی او اس ۱۰ مجهز بوده و همچنین نمایشگر بدون لبه‌ی آن، تمامی بخش‌های جلویی را در برگرفته است. iPhone –Tricks این طرح مفهومی را به تصویر کشیده و ویژگی‌های تازه‌ای را به آیفون ۷ نسبت داده است.
 

iPhone 7 Concept Video with iOS 10 Preview.mp4_000006047

نمایشگر OLED بدون حاشیه

دکمه هوم یا تاچ آیدی این به‌صورت فیزیکی حذف‌شده و این قسمت در زمان‌هایی که از آن استفاده نمی‌کنید محو خواهد شد. ویژگی دیگری که برای iOS 10 در نظر گرفته‌شده، کشیدن آیکون برنامه‌های صفحه خانگی به سمت پایین برای اطلاع از جزییات بیشتر در مورد آن برنامه است. این ویژگی بسیار کارآمد خواهد بود اما احتمالاً لمس سه‌بعدی از پس انجام چنین کاری بر خواهد آمد.
 

iPhone 7 Concept Video with iOS 10 Preview.mp4_000026065

محو شدن دکمه هوم و ویژگی کشیدن آیکون برنامه ها برای دسترسی به اطلاعات بیشتر

 

iPhone 7 Concept Video with iOS 10 Preview.mp4

حتی بااینکه دکمه‌های کناری آیفون مفهومی این ویدیو مشخص هستند، اما انگار برای قفل‌کردن یا از قفل خارج کردن نمایشگر کافی ست دو بار آن را لمس کنید

بااینکه ویژگی‌های این طرح مفهومی جالب به نظر می‌رسند، اما بعید است که اپل در ساخت آیفون‌های خود از چنین طرح‌ها و ویژگی‌های ناشناخته آن‌ها ایده بگیرد. کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان اپل اواخر خرداد امسال برگزار خواهد و احتمالاً تا آن زمان اطلاعات و تصاویر بیشتری از آیفون ۷ به دست ما خواهد رسید.
 

دانلود ویدیو


 

(4)(0)