دومین نسخه آزمایشی iOS 9.3 در اختیار توسعه‌دهندگان قرار‌ داده شد


ios-9.3 beta 2


اپل شب گذشته دومین نسخه آزمایشی از آی او اس ۹.۳ را به هدف انجام گرفتن بررسی‌های بیشتر در اختیار توسعه‌دهندگان خود قرارداد. دومین نسخه آزمایشی در حدود دو هفته پس از انتشار اولین نسخه آزمایشی iOS 9.3 عرضه‌شده و در ابتدا کمتر کسی تصور می‌کرد که این نسخه، تا این حد بزرگ و با ویژگی‌های جدید و نسبتاً زیاد عرضه شود. این به‌روزرسانی به‌قدری برای اپل مهم بود که یک صفحه اختصاصی را برای معرفی ویژگی‌های آن در وب‌سایت خود قرارداد.
 

Image-0-780x585


در حقیقت این سومین نسخه آزمایشی از iOS 9.3 است چراکه پیش‌ازاین نسخه iOS 9.3 beta 1.1 هم برای توسعه‌دهندگان اپل عرضه‌شده بود. اگر به خاطر داشته باشید iOS 9.3 با چند ویژگی مهم جدید ازجمله Night Shift که کم‌وزیاد کننده شدت نور آبی نمایشگر دستگاه‌های مجهز به پردازنده ۶۴ بیتی را فراهم کرد و همچنین اضافه شدن ویژگی جدید در بخش Wi-Fi Assist که میزان ترافیک استفاده‌شده از اینترنت سیم‌کارت را به‌واسطه فعال بودن این گزینه نشان می‌داد و چندین مورد دیگر ازجمله اضافه شدن اثر انگشت تاچ آیدی به Notes و … عرضه شد.

ویژگی‌های اضافه‌شده به دومین نسخه آزمایشی iOS 9.3

 • اضافه شدن دکمه Night Shift به کنترل سنتر
   

Night-Shift-iOS-9


همان‌طور که چند روز پیش و در مطلب لو رفتن تصمیم اپل در قرار دادن این دکمه در منوی کنترل سنتر مشاهده کردیم، بالاخره این دکمه درجایی قرار داده شد که کاربر بتواند سریع‌تر و بدون نیاز به وارد شدن به قسمت تنظیمات، میزان نور آبی‌رنگ نمایشگر خود را برای زمان‌های دلخواه تغییر دهد. این ویژگی باعث می‌شود تا کاربرهای دستگاه‌های آی او اسی، در هنگام شب و بعد از خیره شدن به نمایشگر دستگاه‌های خود دچار مشکلاتی نظیر بی‌خوابی نشوند. علاوه بر آن، Night Shift در قسمت تنظیمات دستگاه هم دستخوش تغییراتی شده است.

 • برنامه اپل واچ در روی آیفون و آیپد بعد از این نسخه به بعد قادر است تا واچ فیس فعال روی اپل واچ شما را نشان دهد.
   

۱۵۵۳۴-۱۱۸۹۳-IMG_4252-l

 

 • حذف شدن دکمه Set Wallpaper از منوی لمس سه بعدی آیکون تنظیمات
   

iOS-9.3-3D-Touch-Settings-Home-screen-shortcuts-iPhone-6s-screenshot-001

 • اضافه شدن دکمه جدید All Playlist to My Music به بخش موزیک
 • اضافه شدن منوی لمس سه بعدی به آیکون Tips

نسخه آزمایشی دوم آی او اس ۹.۳ با شماره ساخت ۱۳E5191d در حال حاضر از طریق هوایی و همچنین بخش توسعه دهندگان وب سایت اپل برای این دسته از کاربران قابل دریافت است. این نسخه به زودی در اختیار کاربران ثبت‌نام کرده در برنامه بتای اپل هم قرار داده خواهد شد.


 

(0)(0)