آیپد ایر ۳ احتمالاً با نمایشگر ۴K و ۴ گیگابایت رم ساخته خواهد شد


ipad-air3


این انتظار وجود دارد که اپل، نسخه ارتقا یافته آیپد ایر خود را بانام آیپد ایر ۳ ، در رویداد ماه مارس امسال رونمایی کند. با ابن حال به‌تازگی گزارشی به نقل از وب‌سایت DigiTimes و بر پایه صحبت‌های تأمین‌کنندگان قطعات آیپد ایر ۳ منتشرشده که مشخصات تازه‌ای را به این تبلت جدید نسبت داده است.

در این گزارش عنوان‌شده که آیپد ایر ۳ با نمایشگر جدید و فوق شفاف که رزولوشن ۴K دارد ساخته‌شده و برای اینکه این تبلت قادر باشد تا این تعداد پیکسل بیشتر را مدیریت کرده و به‌مانند قبل از عملکرد روان و بی‌نقصی برخوردار باشد، به ۴ گیگابایت رم مجهز خواهد شد. ۴K شدن وضوح تصویر این تبلت به این معناست که رزولوشن تصویری آن، ۴ برابر رزولوشن فعلی آیپد ایر ۲ با نمایشگر ۹.۷ اینچی رتینا و رزولوشن ۲۰۴۸ در ۱۵۳۶ پیکسلی خواهد شد.
 

۱۷f0v5ff08keujpg


باوجوداینکه اضافه شدن یک نمایشگر فوق شفاف و بی‌نظیر به آیپد ایر ۳، خبر خوشحال‌کننده‌ای خواهد بود، اما چنین نمایشگری نیاز به منابع بیشتری برای روشن کردن تعداد پیکسل‌های بیشتر دارد که این موضوع، موجب مصرف بیشتر باتری و همچنین استفاده بیشتر از پردازنده خواهد شد. ولی ممکن است که قرار دادن ۴ گیگابایت رم، این مشکل را برای آیپد ایر ۳ حل کند. قرار است شرکت‌هایGeneral Interface Solution و TPK، پنل‌های لمسی نمایشگر این تبلت را تولید کرده و شرکت GIS هم مسئول تولید ماژول‌های تأمین‌کننده منبع نور پس زمینه نمایشگرهای ال سی دی این تبلت باشد.

شایعه‌های بسیاری تا به امروز در مورد آیپد ایر ۳ و ویژگی‌های آن منتشرشده که در آخرین موارد به وجود ۴ عدد اسپیکر با صدای فراگیر (مشابه با آیپد پرو) و همچنین حضور یک فلاش در کنار دوربین این تبلت اشاره‌شده است. همچنین این احتمال وجود دارد که پردازنده این تبلت از نوع A9X که دست‌ساز خود اپل است باشد.

باوجوداینکه فناوری لمس سه‌بعدی هنوز به تبلت‌های اپل راه پیدا نکرده و از طرفی، اپل سال‌به‌سال شاهد افت فروش و تقاضا برای بازار تبلت‌های خود است، اما این شرکت اظهار کرده که هنوز مشتریان ثابتی وجود دارند که منتظر عرضه نسخه ارتقا یافته آیپد ایر هستند. انتظار داریم تا آیپد ایر ۳ در کنار اپل واچ ۲ و همچنین آیفون ۵ اس ای، در رویداد ماه مارس (اسفندماه) این شرکت رونمایی شوند.
 

apple march 2016 event


 

(2)(0)