تولید انبوه آیفون ۵ اس ای ممکن است به اتمام رسیده و آماده عرضه‌شده باشد


iphone-5se


این احتمال وجود دارد که اپل از حدود یک سال پیش دست به تولید نمونه‌هایی از آیفون ۴ اینچی بعدی زده بوده است. بااینکه ناگهان نام این آیفون به آیفون ۵ اس ای تغییر پیدا کرد، اما گزارش تازه‌ای خبر از تولید و به پایان رسیدن فرآیند ساخت این محصول آن‌هم از ماه‌ها پیش را می‌دهد. گویا اپل تولید این محصول را به پایان رسانده و اکنون منتظر زمان مناسب است تا آن را رونمایی و عرضه کند.

به گزارش وب‌سایت ژاپنی Nikkei، فرآیند ساخت آیفون ۵ اس ای در سال میلادی گذشته به پایان رسیده است. این وب‌سایت هدف اپل از عرضه یک مدل ۴ اینچی جدید را، نفوذ در بازارهای مختلف ازجمله بازار تلفن همراه کشور هند اعلام کرده تا بتواند کمتر شدن میزان رشد آیفون در بازارهای بزرگی چون بازار آمریکا را پوشش بدهد.
 

apple-iphone-6c-leaked-photo


اپل معمولاً نمونه‌های متفاوت و مختلفی از محصولات خود را ابتدا تولید و بررسی می‌کند، برای همین ممکن است که منظور این وب‌سایت ژاپنی از پایان یافتن تولید این محصول، اتمام فرآیند رسیدن به محصول نهایی باشد. وقتی‌که اپل محصول نهایی را آماده کرد و آن را به دست تولیدکنندگان خود سپرد، جلوگیری از لو رفتن چهره و ویژگی‌های آن کار دشواری خواهد بود. برای همین احتمال می‌دهیم که به‌زودی تصاویر مخفی و دزدکی جدیدی را از این آیفون شاهد باشیم.

هنوز مشخص نیست که آیفون ۵ اس ای ازلحاظ جزییات ظاهری شبیه چه محصولی از محصولات فعلی اپل خواهد بود. برخی بر این باورند که این گوشی، مدل مینیاتوری آیفون ۶ با همان ویژگی‌ها است. پردازنده این محصول از نوع A8 یا A9 بوده که در کنار یک کمک پردازنده سری M فعالیت خواهد کرد. همچنین احتمال استفاده از یک یا دو گیگابایت رم و حسگر اثرانگشت تاچ آیدی، به همراه پشتیبانی از NFC به آن نسبت داده‌شده است.


 

(1)(1)