تحلیل‌گر KGI: آیفون ۷ پلاس احتمالاً با دوربین دو لنزه و قابلیت بزرگنمایی اپتیکال ۲ الی ۳ برابر عرضه می‌شود


iphone-6s-shoplemonde-01


چند سالی است که اپل علاقه پیداکرده که دو مدل آیفون را با ویژگی‌ها و قابلیت‌های نسبتاً متفاوتی عرضه کند. سال ۲۰۱۵ هم شاهد چنین اتفاقی بودیم و دو مدل آیفون ۶ اس و آیفون ۶ اس پلاس عرضه شدند که نه ازلحاظ ظاهری، بلکه ازلحاظ ابعاد و همچنین برخی امکانات سخت‌افزاری متفاوت بودند. به‌عنوان‌مثال سری پلاس این محصول علاوه بر نمایشگر بزرگ‌تر و باتری قوی‌تر، دوربین کامل‌تری را دارا است. دوربین آیفون ۶ اس پلاس به‌مانند آیفون ۶ اس، مجهز به تثبیت گر اپتیکال لرزش تصاویر است، چیزی که مدل ۴.۷ اینچی آن را نداشته و از تثبیت گر دیجیتال برای حذف لرزش دست کاربرهای خود بهره می‌برد.

 

۱۵۷۱۱-۱۲۱۶۵-۱۱۱۳۸-۳۸۱۴-۱۴۱۱۱۸-iPhone-Dual-Camera-l-l


مینگ چی کو، تحلیل‌گر نام‌آشنای موسسه KGI Securities امروز اعلام کرده که آیفون ۷ پلاس احتمالاً از سیستمی دو لنزه برای تصویربرداری استفاده خواهد کرد. از پیش از عرضه آیفون ۶ اس، چندین بار در مورد احتمال حضور این نوع دوربین در آیفون‌های اپل، گزارش‌هایی را شنیده بودیم که البته تا این لحظه چنین اتفاقی نیفتاده است. نکته جالب‌تری که مینگ چی کو در مورد آیفون ۷ پلاس و دوربین آن ذکر کرده، احتمال قرار گرفتن دوربین دو لنزه تنها بر روی برخی از مدل‌های آیفون ۷ پلاس است. مثلاً فقط مدل ۱۲۸ گیگابایتی از این ویژگی بهره خواهد برد.

وی در انتها به نوع سیستم این دوربین و اینکه از چه شرکتی تهیه خواهد شد اشاره‌کرده. شنیدن نام شرکت LinX imaging technology و قرارگیری حسگرهای دوربین این شرکت در محصولات اپل، چندان جای تعجب ندارد چرا که اپل مدتی است این شرکت را خریداری کرده است. علاوه بر آن، لنز دوگانه‌ای که اپل برای آیفون ۷ از آن استفاده خواهد کرد، توانایی بزرگنمایی اپتیکال در حدود ۲ الی ۳ برابر را خواهد داشت.

بااینکه این اظهارنظر مینگ چی کو فقط بازار شایعه‌های آیفون ۷ را داغ‌تر می‌کند، اما این خبر برای علاقه‌مندان به عکاسی حرفه‌ای قطعاً خوشحال‌کننده خواهد بود.
 


 

(6)(0)

2 نظر برای «تحلیل‌گر KGI: آیفون ۷ پلاس احتمالاً با دوربین دو لنزه و قابلیت بزرگنمایی اپتیکال ۲ الی ۳ برابر عرضه می‌شود»

امکان ارسال نظر وجود ندارد