آیفون ۵ اس ای یا آیفون ۶ سی؟ آیا این تصویر آیفون ۴ اینچی بعدی اپل است؟


iphone5sc-1024x576


بعد از انتشار چندین و چند گزارش در مورد اینکه آیفون ۴ اینچی جدید، امسال زودتر از همیشه و در رویداد ماه مارس (اسفندماه) اپل رونمایی خواهد شد، بازهم باکمی شک و تردید به این موضوع نگاه کردیم. ولی تا جایی که هفته گذشته ویدئویی از یک آیفون ۶ سی منتشر شد و کمی بعد، مارک گورمن یکی از افراد خوش‌سابقه در آگاهی از برنامه‌های اپل، آیفون ۵ اس ای را برای ما معرفی کرد. این را می‌دانیم که با بیشتر شدن حجم تصاویر و ویدیو‌های مخفی، احتمالاً به زمان عرضه یک محصول بسیار نزدیک هستیم.

روز گذشته یکی از کاربران وب‌سایت هلندی One More Thing به نام Gijs Raggers ، تصویری را در تالار بحث و گفت‌وگوی این وب‌سایت قرار داده که احتمالاً آیفون ۴ اینچی بعدی اپل است. این آیفون که هم‌اندازه آیفون ۵ است، بدنه و شکل و شمایلی مشابه با آیفون ۶ و آیفون ۶ اس دارد. لبه‌های منحنی بدنه و نمایشگر این گوشی در تصویر مشخص بوده و دکمه‌های کم‌وزیاد کردن صدا و دکمه پاور دستگاه، جایگاهی مشابه با دو آیفون اخیر دارند.
 

۴-inch-iphone-6-style-model

در سمت چپ آیفون ۵ و سمت راستی احتمالاً آیفون ۴ اینچی جدید اپل است

باوجوداینکه صحت این عکس قابل‌تأیید نیست اما باید به این موضوع اشاره کرد که این کاربر، سال ۲۰۱۳ و درست سه ماه پیش از اینکه اولین آیپد ایر توسط اپل معرفی شود، تصاویری را به همین شکل از آن منتشر کرده بود.
 

def8e4eb52525aa792151e3e4445a1f1cf7cfa10_0

تصویری که همین کاربر چند ماه پیش از معرفی آیپد ایر منتشر کرده بود

هنوز مشخص نیست که اپل نام این آیفون را آیفون ۵ اس ای و یا آیفون ۶ سی نام‌گذاری خواهد کرد؟! اما با توجه به شباهت زیاد آن به آیفون ۶، نام آیفون ۶ سی برای آن محتمل‌تر به نظر می‌رسد. مشخصات احتمالی این آیفون شامل پردازنده A8 در کنار کمک پردازنده M8، دوربین ۸ مگاپیکسلی، پشتیبانی از NFC و ثبت تصاویر زنده می‌شوند.


 

(0)(0)