خانه‌ مرموزی که بانام “مثلث برمودای آیفون‌‌ های گم‌شده” شناخته می‌شود


triangle of lost iphones


فایند مای آیفون یکی از بهترین ابزارهایی است که اپل در آیفون‌های خود قرار داده تا به هنگام گم‌شدن و یا به سرقت رفتن، با نشان دادن موقعیت جغرافیایی خود به صاحبشان کمک کند تا آن را پیدا کنند. این ویژگی که بر روی آیپد و آیپاد هم قابل‌استفاده است،از سال ۲۰۱۳ ارائه شد و هم‌اکنون دستگاه‌های مجهز به iOS 5 و بالاتر قابل‌نصب و استفاده است. از زمان عرضه iOS 9 به بعد، این ویژگی در خود سیستم‌عامل دستگاه‌های اپلی گنجانده شد اما کاربران iOS 8 هم قادر هستند تا آن را به‌صورت جداگانه دریافت کنند.

از زمانی که این سرویس در اختیار کاربران اپل قرارگرفته، توانسته کمک‌های بسیاری به صاحبان آیفون‌ها بکند. البته جدای اینکه در برخی مواقع منجر به درگیری میان صاحب آیفون و سارق آن شده، در سایر موارد به پیدا شدن آیفون گم‌شده انجامیده. اما فایند مای آیفون برای دو شهروند حومه شهر آتلانتا نه‌تنها مفید نبوده، بلکه همواره دردسرساز بوده است.

وب‌سایت Fusion داستان این دو را این‌گونه نقل می‌کند:

 قضیه از زمانی شروع شد که حدود یک ماه از زندگی مشترک کریستینا لی و مایکل سابا می‌گذشت که اعضای یک خانواده که بسیار خشمگین بودند، به جلوی درب خانه‌ آن‌ها مراجعه کرده و آیفون دزدیده‌شده‌ی خود را از این دو طلب کردند. دو ماه بعدازاین اتفاق، گروهی دیگر به خانه‌ی آن‌ها آمده و درخواست مشابهی داشتند. خلاصه که در طول یک ماه، این اتفاق مشابه چهار دفعه رخ داد.
 

Christina Lee and Michael Saba

کریستینا لی و مایکل سابا

گاهی این افراد شاکی در ساعاتی از صبح، ظهر و نیمه‌های شب و گاهی هم با مأموران پلیس به جلوی درب خانه‌ این دو مراجعه می‌‌کردند و هر دفعه درخواستی مشابه داشتند و ابراز می‌کردند که برنامه رهیاب تلفن همراهشان، آن‌ها را به اینجا هدایت کرده است. کریستین و مایکل بعد از مدتی به این موضوع عادت کرده و به مراجعه‌کنندگان می‌گفتند که:

متأسفیم که تا اینجا آمده‌اید، این اتفاق زیاد رخ می‌دهد و آیفون شما پیش ما نیست.

برخی از افراد مراجعه‌کننده حرف‌های این دو را باور کرده و برخی هم این فناوری را صحیح و قابل‌اطمینان دانسته و همچنان به سارق بودن این دو مشکوک مانده‌اند. مایکل و کریستینا از این موضوع نگران هستند که خصومت‌های پیش‌آمده با صاحبان آیفون‌هایی که به آن‌ها مراجعه کرده‌اند به خشونت کشیده شود، یا اینکه درنهایت به دلیل تعداد زیاد افراد شاکی، توسط پلیس دستگیر شوند.
 

img_02511


تا به امروز کسی دلیل این موضوع که چرا خانه این دو نفر مدام به‌عنوان محل آیفون‌های مفقودشده نشان داده می‌شود را نمی‌داند. حتی سیم‌کارت اپراتورهایی که آیفون‌های گم‌شده از آن‌ها استفاده می‌کرده‌اند هم کاملاً متفاوت بوده‌اند. اپل هم ادعا کرده که مشکل از سمت آن‌ها نیست.

نزدیک‌ترین حدسی که در مورد علت بروز این ماجرا زده‌شده، مکان این خانه است که درست در مثلث مرموزی میان سه آنتن از اپراتورهای مختلف قرار دارد. اما حتی این موضوع هم دلیل قانع‌کننده‌ای برای این نوع رهیابی فایند مای آیفون نیست. با دنباله‌دار شدن این ماجرا و بیشتر شدن تعداد مراجعه افراد خشمگینی که به دنبال آیفون خود هستند، احتمالاً این دو مجبور خواهند شد تا خانه خود را به محل دیگری تغییر دهند.


 

(1)(0)