لو رفتن حضور میانبر Night Shift در تصویر پیش‌نمایشی iOS 9.3 در وب‌سایت اپل


ios 9.3 night shift


هفته گذشته که شاهد عرضه اولین نسخه آزمایشی از iOS 9.3 به توسعه دهنگان بودیم، متوجه شدیم که اپل چندین ویژگی کارآمد و جدید به این نسخه از سیستم‌عامل آی او اس خود اضافه کرده است. یکی از این ویژگی‌ها قابلیت Night Shift بود. این ویژگی جدید قادر است تا توجه به ساعت و موقعیت جغرافیایی که کاربر در آن قرار دارد، رنگ‌های نمایش داده‌شده در نمایشگر دستگاه را به نحوی تغییر دهد که از طیف رنگ‌های گرم‌تری استفاده کند. از این طریق چشم انسان کمتر با نور آبی‌رنگ نمایشگر در ارتباط بوده و کمتر از قبل باعث خستگی چشم او می‌شود. خود اپل ابراز کرده که بر طبق مطالعات، در معرض نور آبی قرار داشتن چشم انسان، خواب شب را دشوارتر می‌کند.

از زمان عرضه iOS 9.3 به توسعه‌دهندگان و کمی بعدتر که در اختیار کاربران برنامه بتای اپل قرار داده شد، فهمیدیم که برای فعال، غیرفعال و تنظیم کردن ساعت‌های موردنظر جهت فعال شدن Night Shift، لازم است که به بخش تنظیمات دستگاه و بخش Display and Brighness مراجعه کنیم.
 

iOS-9.3-Night-Shift-Feature


nickjosephson یکی از کاربران ریزبین توییتر، متوجه شده که اپل در قسمت کاربران کانادایی وب سایتش، در تصویر اسکرین شات قسمت معرفی iOS 9.3، یکی از تغییرات مهم در بخش کنترل سنتر (که با کشیدن نمایشگر از پایین به بالا فعال می‌شود) را لو داده است. این صفحه از وب سایت اپل که قسمت پیش‌نمایش iOS 9.3 نام دارد، برخی از ویژگی‌های جدید این سیستم‌عامل را معرفی کرده است.

در صفحه معرفی iOS 9.3 برای کاربران آمریکایی، به‌جای این اسکرین شات، تصویری از برنامه News قرار داده‌شده اما ازآنجایی‌که این برنامه در حال حاضر در دسترس کاربران کانادایی نیست، اپل از تصویر دیگری برای بخش کانادایی استفاده کرده که نشان از قرار گرفتن دکمه فعال‌سازی Night Shift در کنار تنظیمات شدت نور نمایشگر می‌دهد.
 

ios-9-3-nightshift-toggle


همان‌طور که از تصویر مشخص است، دو دکمه Turn On For Now (فعال‌سازی موقت) و Turn On Until Tomorrow (فعال‌سازی تا فردا) با لمس دکمه لامپ به کاربر نشان داده می‌شوند. البته این دکمه میانبر هنوز در اولین نسخه آزمایشی iOS 9.3 و حتی نسخه آزمایشی Beta 1.1 قرار داده نشده، اما انتظار می‌رود که در به‌روزرسانی‌های بعدی حضور خواهد داشت.

همان‌طور که در مطلب معرفی و نحوه استفاده از Night Shift توضیح دادیم، متأسفانه این ویژگی روی تمامی دستگاه‌هایی که به iOS 9.3 به‌روزرسانی می‌شوند قابل‌استفاده نخواهد بود. تنها دستگاه‌هایی که از پردازنده ۶۴ بیتی برخوردارند، قادر خواهند بود تا شدت گرم و سرد بودن رنگ‌های نمایشگر را تغییر دهند. باوجوداینکه اضافه شدن دکمه Night Shift در کنترل سنتر حتمی به نظر می‌رسد، اما باید دید که این دکمه چگونه در کنترل سنتر دستگاه‌های ۴ اینچی اپل جای‌داده خواهد شد.


 

(1)(0)