مشکل کرش کردن سافاری بر روی دستگاه‌های آی او اسی و مک حل شد


safari crashing


در چند روز گذشته، کاربران آیفون ، آیپد و حتی رایانه‌های مک که از سیستم‌عامل OS X استفاده می‌کنند، به هنگام وبگردی و استفاده از مرورگرهای پیش‌فرض دستگاه خود، با مشکل کرش کردن سافاری مواجه می‌شدند. این مشکل عجیب زمانی رخ می‌داد که کاربر به‌قصد واردکردن آدرس وب‌سایت موردنظر خود، بعد از لمس نوار آدرس سافاری، ناگهان با بسته شدن کامل این مرورگر روبه‌رو می‌شد.

برخی از کاربرها با بررسی تنظیمات مرورگر سافاری متوجه شدند که با غیرفعال کردن ویژگی Safari Suggestion این مشکل برطرف می‌شود. این ویژگی شرایطی را فراهم می‌کند که به هنگام واردکردن کلمه موردنظر خود در قسمت جست‌وجو، بلافاصله نتایج کلمه یا جملات موردنظر خود را مشاهده کند. گویا خطایی در درخواست نتایج جست‌وجو از سرور وجود داشته که باعث می‌شد این مرورگر به‌طور اتفاقی بسته شود. کاربران آیفون ، آیپد و آیپاد می‌توانند با مراجعه به تنظیمات سافاری یاSafari > Preferences > Search ، Safari Suggestion را غیرفعال کنند.
 

Safari-Preferences-on-iPhone


راه‌حل دیگر برطرف شدن این مشکل، وبگردی به کمک حالت Private Browsing است. مرورگر سافاری در این حالت از برقراری ارتباط با سرورهای پیشنهاددهی نتایج جست‌وجو ارتباط برقرار نکرده و برای همین مشکل بسته شدن این برنامه حل می‌شود.

کاربران سیستم‌های مک هم می‌توانند با مراجعه به تنظیمات مرورگر سافاری یا همان Preferences، در زیر تب Search (تصویر آیکون آن‌یک ذره‌بین است)، تیک کناری include search engine suggestion را حذف نمایند. بعد از یک‌بار بستن و باز کردن مرورگر می‌توانید بدون مشکل به وبگردی بپردازید.
 

Exclude-search suggestion in-safari


البته به نظر می‌رسد که این مشکل چندساعتی است که از طرف اپل برطرف شده است.


 

(2)(1)