احتمال شروع فصل تازه‌ای از روابط میان سامسونگ و اپل بعد از حرکت جدید سامسونگ


android ios apple


نزدیک به ۱۰ سال است که سامسونگ و اپل، دو رقیب بزرگ بازار گوشی‌های هوشمند، به صورت مخفیانه همکاری کرده و در روشنایی روز به جنگ و نبرد می‌پردازند. اما ممکن است که از این به بعد و با گسترش همکاری دو سیستم عامل آی او اس و اندروید، شاهد روابط ظاهری بهتری میان این دو غول فناوری باشیم.

بر اساس گفته جدید کارکنان سامسونگ در وب‌سایت SamMobile ، این شرکت در حال تولید و ساخت چندین اپلیکیشن آی او اسی است تا این امکان را برای کاربران اپلی فراهم کند که بتوانند از ابزارها و لوازم جانبی سامسونگی در کنار دستگاه آی او اسی خود استفاده کنند. یکی از این برنامه‌ها Gear Fit Manager نام داشته و یک مورد دیگر هم برای ثبت اطلاعات به‌دست‌آمده از برنامه S Health مفید خواهند بود.
 

samsung_gear_s_white_black


برای کاربران اپلی که بانام Gear Fit Manager و S Health آشنایی چندانی ندارند باید گفت که این دو برنامه به‌صورت پیش‌فرض بر روی دستگاه‌های سامسونگ نصب هستند و به‌مانند برنامه Health در سیستم‌عامل iOS ، به جمع‌آوری اطلاعات سلامت و تندرستی کاربر خود می‌پردازند. سامسونگ علاوه بر پشتیبانی از اطلاعات تندرستی و فراهم کردن شرایط برای استفاده اپلی‌ها از گجت‌های این شرکت، احتمالاً قصد دارد تا پشتیبانی از چند مدل اسپیکر تولید خود، کنترل از راه دور و Family Square که در اصل برای تبلت غول‌آسای گلکسی ویو خود طراحی کرده بود را فراهم کند.
 

control-your-samsung-smart-camera-with-your-android-ios-device.1280x600


این حرکت سامسونگ، همخوانی خوبی با تلاش قبلی این شرکت در عرضه اپلیکیشن Smart Camera که امکان استفاده از دوربین‌های کامپکت و هوشمندش را برای دستگاه‌های آی او اسی فراهم می‌کرد دارد. گویا همین اپلیکیشن هم قرار است به‌روزرسانی جدیدی را دریافت کرده و ظاهر و چهره کاملاً تازه و متفاوتی داشته باشد. Smart Camera در حال حاضر اجازه می‌دهد که دستگاه‌های آی او اسی، تصاویر تهیه‌شده توسط دوربین‌های سامسونگ را کپی یا جابه‌جا کرده و یا از راه دور به جست‌وجو در میانشان بپردازند.
 

smart camera ios
بااینکه سامسونگ مدتی است که در فکر همکاری میان-پلتفرمی با اپل بوده، اما اپل تا به این لحظه طرز فکر کاملاً متفاوتی داشته. دو اپلیکیشن Apple Music و Move to iOS ازجمله برنامه‌های اندرویدی اپل هستند که اولی برای گسترش استفاده از اپل موزیک و دومی، به عنوان پلی برای فرار کاربران سامسونگ از دست این شرکت و اپلی شدن آن‌ها طراحی شده است.


 

(1)(1)